top of page

Temat: Kolor Roku 2024 Pantone - Peach Fuzz wchodzi na salony!

Przeczytaj, jak możesz wykorzystać Peach Fuzz w swoim wnętrzu, w jaki sposób komponuje się z innymi odcieniami oraz jakie było znaczenie poprzednich kolorów roku.

W Nowy Rok, gdy już wszyscy smacznie spaliśmy po sylwestrowej zabawie,

w świecie aranżacji wnętrz zawrzało. Jak zawsze, wszyscy pasjonaci designu zaczęli się zastanawiać, jak wprowadzić do domów, mieszkań i biur odcień Peach Fuzz, ujawniony przez Instytut Pantone już w grudniu. Coroczne ogłoszenie koloru roku ma ogromne znaczenie dla projektantów, dekoratorów wnętrz i entuzjastów estetycznych aranżacji. Odkryjmy, dlaczego ten wybór jest tak istotny, jakie odcienie królowały w poprzednich latach oraz w jaki sposób można wykorzystać kolor roku 2024 we własnej przestrzeni.

hippo peach.jpg

Jakie kolory roku pożegnaliśmy w 2024?

Od ponad dwóch dekad Instytut Pantone wybiera kolor roku, który ma ogromny wpływ na świat mody, designu, aranżacji wnętrz i wielu innych dziedzin. Ogłaszany odcień stanowi inspirację dla projektantów oraz wyznacznik najnowszych trendów. W poprzednich latach mieliśmy okazję doświadczyć różnorodności kolorów, od energetycznego Viva Magenta w 2023 roku, po owocowy Veri Peri w 2022 roku. Każdy z tych kolorów przynosił ze sobą specyficzny nastrój i styl, kształtując trendy w designie wnętrz na cały rok.

 

Żywiołowe, nasycone odcienie w końcu ustąpiły delikatnemu Peach Fuzz, który przez kolejne miesiące będziemy oglądać na ścianach, meblach czy w formie dodatków. Możemy więc odetchnąć od intensywnych róży i fioletów. Właśnie nastała era brzoskwiniowego meszku.

Peach Fuzz - co symbolizuje?

W tym roku Peach Fuzz wchodzi na scenę, przywołując uczucia ciepła, spokoju i delikatności. Ten subtelny odcień brzoskwiniowy o numerze 13-1023 emanuje łagodnością i harmonią, co sprawia, że jest idealnym wyborem do aranżacji wnętrz, szczególnie w tych, które dążą do stworzenia przytulnego klimatu.

 

Media co roku pytają przedstawicieli Instytutu o motywy i inspiracje, jakie wpłynęły na wybór tego konkretnego odcienia. Na oficjalnej stronie Pantone możemy przeczytać, że Peach Fuzz ma wnieść do naszego życia pogodę ducha i sprawić, że sami się o siebie zatroszczymy. Leatrice Eisemnan, dyrektor generalna Instytutu mówi o nim tak: „Świetlisty, pełen ciepła i nowoczesnej elegancji. Odcień, który emanuje empatią, otacza czułością i naturalnie łączy to, co młodzieńcze z tym, co ponadczasowe”. Zgadzamy się z tym. Zresztą, już dobrze nas znasz i wiesz, że sami w swoich projektach dbamy o komfort użytkowników mebli. Chcemy, by codziennie czuli się swobodnie w swoich domach, korzystali z wygody i wypoczywali w otoczeniu, które sprawia im radość. Cóż, TFORY tworzą atmosferę.

Peach-Fuzz©-is-the-Pantone-color-of-2024.jpg

Peach Fuzz - Kolor Roku 2024 we wnętrzach

Subtelny Peach Fuzz oferuje szeroki zakres możliwości w kształtowaniu wnętrza. Jego wszechstronność pozwala wykorzystać go na wiele sposobów i wnieść do pomieszczenia nieco ciepła i nutki kobiecości w lekkiej, dziewczęcej wersji. Jako główny kolor ścian, Peach Fuzz otoczy cię łagodnym blaskiem, tworząc atmosferę, która zaprasza do relaksu i odpoczynku. Można się rozmarzyć.

 

Dodatki w tym brzoskwiniowym odcieniu, takie jak poduszki, pledy czy dywany, stanowią doskonałe uzupełnienie wnętrza, wprowadzając elegancję i świeżość. Świetnie komponują się z elementami w stylu glamour. Połącz je z dekoracjami w kolorze złota i srebra, by wyczarować pałacowy styl lub zestaw z barwami ziemi, by otrzymać nowoczesną aranżację.

 

Wiodący kolor obrazów i plakatów w tonacji Peach Fuzz przyczyni się do stworzenia spójnej i harmonijnej przestrzeni. Dobrze dobrane dzieła sztuki, które podążają za tą paletą barw, mogą wzmocnić wyjątkowy charakter wnętrza, tworząc przy tym spójną narrację estetyczną.

W ten sposób, wykorzystując Peach Fuzz, możesz przekształcić swoje mieszkanie w miejsce o niepowtarzalnym uroku, które będzie odzwierciedlać twój indywidualny styl oraz osobowość.

Jak łączyć Peach Fuzz z innymi odcieniami?

Brzoskwiniowy meszek doskonale komponuje się z różnorodnymi kolorami, tworząc interesujące i harmonijne połączenia. Można go zestawić z delikatnymi pastelami, takimi jak mięta czy błękit, aby uzyskać lekką i świeżą aranżację. Natomiast połączenie z głębokimi odcieniami zieleni czy granatu dodaje pomieszczeniu elegancji i wyrazistości. Z kolei zestawienie Peach Fuzz z neutralnymi barwami, takimi jak beż czy szarość, podkreśli jego delikatność i subtelność.

 

Pozwólmy więc kolorowi roku przeniknąć do naszych domów i wprowadzić do nich odrobinę świeżości i spokoju. Zgodnie z intencją Instytutu Pantone, zadbajmy o swój komfort. Nie musimy przecież robić generalnego remontu. Wystarczy kilka dodatków w odcieniu Peach Fuzz, by czuć wiosnę przez cały rok! Aż do kolejnego wyboru Pantone.

bottom of page